Proton Pass Ekstra Koruma için Pass Monitor Özelliğini Ekledi

Proton tarafından Haziran 2023′ tarihinde sunulan şifre yöneticisi Proton Pass için şimdi de şifrenizin bir veri ihlalinin parçası olup olmadığını tespit etmeye yardımcı olmak ve bu durumda kullanıcılarını uyarmak için tasarlanan Proton Monitor özelliği eklendi.

Proton, Pass Monitor özelliğinin e-posta adresleriniz ve takma adlarınızla birlikte şifrelerinizin de bir güvenlik ihlalinin parçası olup olmadığını görmek için karanlık ağı taradığını söylüyor. Şirketin açıklaması şu şekilde: “Dark web hub’larından oluşan kendi veri kümelerimizin yanı sıra, dijital tehdit yönetiminde lider olan Have I Been Pwned ve Constella Intelligence tarafından derlenenleri de kullanıyoruz. Dark Web İzleme amacıyla yalnızca özel e-posta adreslerini (sizin onayınızla) üçüncü taraflarla paylaşıyoruz.”

Proton Pass e-postalarınızı veya şifrelerinizi içeren bir ihlal meydana gelirse şifrelerinde ve e-postalarında gerekli değişiklikleri yapabilmeleri için kullanıcılara uyarılar gönderiyor. Uyarılar, hangi hizmetin veri ihlaline uğradığı, hangi verilerin söz konusu olduğu ve verilerin ne zaman keşfedildiği hakkında da bilgi sunabiliyor. Yeni özellik aynı zamanda mevcut şifrelerinizi de tarayacak ve bunlardan herhangi birinin yeniden kullanılması veya zayıf kabul edilmesi durumunda sizi uyaracak.

Özellik ayrıca, kaydolduğunuz herhangi bir hizmetin iki faktörlü kimlik doğrulamasına sahip olması ancak şu ana kadar etkinleştirilmemiş olması durumunda da sizi uyaracaktır. Sunulan Proton Sentinel programını ise hesaplarınıza yapılan saldırıları bulup durdurmaya çalışmak için insan analistleri ve yapay zekadan oluşan bir kombinasyon kullanıyor.

Yeni özellik önümüzdeki birkaç gün içinde tüm Proton Pass kullanıcılarının kullanımına sunulacak ancak ayda 4,99 dolardan başlayan bir Proton Pass aboneliğine sahip olmanız gerektiğinin altını çizelim.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x