Özel Okul Ücretleri 1 Milyon Liraya Dayandı!

Özel okul ücretlerinde artık 100 binler değil milyonlar konuşuluyor. Özel okul ücretleri katlandıkça katlanıyor. 2024-2025 Eğitim Öğretim Yılı için özel okul ücretleri listelenmeye başladı. Veliler şaşkınlıkla listeleri görüntüledi.

“YABANCI ÖĞRETMENLER ÇALIŞTIĞI İÇİN”

Eğitim ve Kariyer Danışmanı Nur Erdem Özeren, “Bu sene yüzde 57 oranında ara sınıf için zam kısıtlaması yapıldı. 1,5 milyonluk okul tüm Türkiye’de toplam 10-15 okulda var. Dolayısıyla bunu gösterip tüm özel okulların bu ücretlerde olduğunu söylemek yanlış olur.” dedi. Özeren, “Bizim ücretlerini konuştuğumuz özel okullarda yabancı öğretmenler çalışıyor. 200 bin 300 bin maliyetler İstanbul gibi bir yerde okulu döndürmesi zor olur” dedi.

BAZI OKULLARIN AYLIK TAKSİTLERİ 140 BİN LİRAYI BULUYOR

Fiyatı açıklanan bir özel okulda 1. sınıf için 2024-2025 eğitim öğretim ücretini yemek dahil, 967 bin 700 TL olarak açıkladı. Bu peşin ödeme fiyatı, taksitli olursa rakam da değişiklik gösteriyor. Örneğin 11 taksit yapıldığında aylık ödeme yaklaşık 140 bini bulurken, toplam maliyet 1,5 milyon lirayı aşıyor.

“1 MİLYON LİRAYA HAZIR OLUN”

Uzmanlar yakın zamanda açıklanacak üniversite ücretleri için de ‘hazırlıklı olun’ uyarısı yaptı. Eğitim ve Kariyer Danışmanı Nur Erdem Özeren, “1 milyona dayanan özel üniversitelerimiz olacaktır. En iyi özel üniversitelerde rakamlar 900 bin ile 1 milyon arasında olacak. Geçen sene 500 bin liraydı.” diye konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x